23. okt 2019.

Peto kolo Druge Futsal Lige Srbije

Neverovatno dramatičan i uzbudljiv susret viđen je pred oko 250 gledalaca u Valjevu u okviru 5.kola Druge Futsal Lige Srbije!!! Utakmica koja je pokazala zašto je futsal čarobna igra na parketu.
Obe ekipe su bez respekta ušle u ovaj meč, tako da su već od samog početka viđene brojne šanse na obe strane. Odlična ekipa KMF „SAS“ iz Zrenjanina se u tim trenucima mnogo bolje snašla i posle dva kontranapada, preko Delića u 12. i Šarenca u 15. minutu je povela sa 2:0. Posle nespretne reakcije odbrane domaćih kod kornera, Radenković u 17. minutu povećava rezultat na 3:0. U 18. minutu, posle opravdano dosudjenog faula i šestog akumuliraog prekršaja, siguran izvođač kaznenog udarca sa 10 metara za goste bio je dvostruki strelac Delić Savo. Nadu da utakmica nije rešena dao nam je večeras odlični, trostruki strelac Ristović, koji je minut kasnije izvrsnim udarcem poslao loptu u mrežu golmana gostiju.

knjiga Istorija Srbski dinar

U drugom poluvremenu, domaći igrači posle šok-terapije trenera Rada Begovića u svlačionici i uvođenjem iskusnog Koste Markovića, pokušavaju doći do preokreta. Najpre je Ristović u 24. i 32. minutu smanjio rezultat na 3:4 a potom preko kapitena Nikole Ranisavljevića RB u 38. minutu stiže do izjednačenja. U poslednja dva minuta obe ekipe ulaze sa po pet faulova.
Posle šestog prekršaja gostiju, igrač utakmice Ristović, minut pre kraja, umalo da postane tragičar, zahvaljujući odbrani kaznenog udarca sa 10 metara, odličnog i večeras izuzetno raspoloženog golmana gostiju Rodića.
Za izuzetno dramatičnu utakmicu između dve odlične ekipe, možda je i najzaslužniji nesmotreni potez gostujućeg igrača, koji 1,7 sekundi pre kraja pravi u napadu, bespotreban sedmi faul za svoju ekipu u drugom poluvremenu.
Siguran egzekutor kaznenog udarca sa 10 metara ovoga puta bio je Đorđe Petrović Struja.
Futsal rulet je ovoga puta bio na strani ekipe RB-a, dok ponavljamo odličnoj i izuzetno uigranoj ekipi KMF „SAS“ iz Zrenjanina, koja je u prvom delu utakmice bila znatno bolja ekipa na parketu Hale sportova, izmakla je prilika da posle poluvremena, dovrši utakmicu i odnese sva tri boda iz Valjeva a potom u poslednjim trenucima utakmice ostane i bez nerešenog rezultata i sva tri boda ostavi u Valjevu.
Sve čestitke i pohvale za goste a nama ostaje da otklonimo greške iz ove utakmice i spremimo se za predstojeće gostovanje u Nišu protiv KMF *Radnički 2010″ u nedelju 20.10.2019.godine.